Najväčší Vojenský obvod na Slovensku Lešť.
VOJENSKÝ VÝCVIKOVÝ PRIESTOR LEŠŤ
Znak má oválny tvar, je zelenej farby, jeho obsah vychádza z dobovej pečate vysídlenej obce Turie Pole, na území ktorej sa výcvikový priestor nachádza. V znaku je v striebornej (bielej) farbe päť lieskových vetvičiek, ktoré vyrastajú z malých kopčekov zeme. Vytvárajú lieskový ker, ktorý je typický pre tento priestor. Po obvode v medzikruží, v hornej časti, v kruhopise striebornej (bielej) farby je majuskulným písmom zelenej farby názov vojenského výcvikového priestoru, a v dolnej časti miesto jeho dislokácie s dvomi malými hviezdičkami na začiatku a na konci textu LEŠŤ.
História
1923.Vojenský výcvikový tábor 10. pešej divízie Oremov Laz
1950 Vojenský výcvikový priestor Lešť
1951 Vysťahovanie obcí Lešť, Turie Pole.
Obec Turie Pole bola sa nachádzala pri Hornom Tisovníku. V roku 1921 v nej žilo 976 obyvateľov v 210 domoch. Zanikla v dôsledku zriadenia vojenského obvodu Lešť.
1969 Dislokácia vojsk Sovietskej armády. Po intervencii vojsk Varšavskej zmluvy do Česko-Slovenska v roku 1968 bol na Oremovom laze umiestnený 30. tankový prápor a 144. protilietadlový raketový pluk, oba ako súčasť 30. gardovej motostreleckej divízie sídliacej vo Zvolene, prislúchajúcej do Strednej skupiny sovietskych vojsk.
Ako objekty sú uvádzané: „sklady pohonných hmôt Pereš, Vojenský výcvikový priestor Riečky-Košová, tankodrom, garážový dvor, Vojenský výcvikový priestor-hlavný tábor, sídlisko Družba, muničný sklad Močiarka, autodrom nad hlavným táborom, Slávia-Pavlíkov Laz, tankodrom Kozí Vrch, strelnica Kamenný Vrch, tanková strelnica, táborište Broškov prameň, pechotná strelnica Buťová.“
1991 Ukončenie pôsobenia vojsk Sovietskej armády
1993 Vojenský výcvikový priestor Lešť ASR